90 éves a gyülekezet

Gyülekezetünk fennállásának 90 éves évfordulója alkalmából színes programokat szerveztünk 2013-ban.

November 10-én, vasárnap 10 órakor Dr. Fabiny Tamás püspök úr szolgálatával ÜNNEPI ISTENTISZTELET keretében emlékeztünk meg a gyülekezet fennállásának kerek évfordulójáról.

Este a Boyzless Voice együttes koncertjével zárult az ünnepnap. A női kamaraegyüttes a zenei műfajok színes palettáján mozog. A fiatal csapat magas színvonalon, egyedi hangzásvilággal tárja fel a jazz, a pop, a nép- és komolyzene számos remekét.
Az est vendégei előtt fellépett Károly Edit, evangélikus énekművész, valamint a Vecsési Zeneiskola művésztanárai is.

Gyülekezettörténeti RAJZPÁLYÁZATOT hirdettünk.

A rajzokat két korcsoportban bíráltuk el: a 6-10 évesek korosztályában Mikus Donát alkotása a templom felrobbantásáról; a 11-14 évesek korosztályában Mezőfi Babett műve vitte el az első helyezést. A dobogós helyezettek könyvutalványban részesültek. Minden résztvevőnek köszönjük igényes munkáját!

Szeptember 28-án, szombaton gyülekezeti CSALÁDI NAPot tartottunk a gyülekezet fennállásának 90. évfordulója kapcsán.

Őszi összejövetelünkön
– közös játszottunk,
– kézműveskedtünk,
– vetítettképes bemutatón ismerkedtünk meg a gyülekezet történetével
– csocsóbajnokságot vívtunk,
– versenyeztünk ping-pongban,
– közösen fogyasztuttuk el a felügyelőnk főzte finom ebédet
– találkoztunk gyülekezetünk egykori lelkészeivel, régi ismerőseinkkel és egymással.

Nagyon jó volt együtt lenni!

Képek a galériában és a facebookon!