100 év, 100 nap

Gyülekezetünk ebben az évben 100 éves. Ezt az ünnepet május 28-án, pünkösdkor tartjuk meg. Ehhez a 100 évhez kapcsolódik egy 100 napos lelki gyakorlat , amelyik február 18-án kezdődik.

A lelkigyakorlat 100 napos a 100. évforduló alkalmából. Ennek lépései témakörökre bontva:

1. Istennel való mélyebb kapcsolatért
    • vállalom, hogy elolvasom a Facebookon megosztott lelki tartalmat, amit a lelkésznő írt a gyülekezet oldalára, és abból egy számomra éppen aktuális mondatot, üzenetet magammal viszek aznapra.
      • Elszántaknak: Elolvasni a kijelölt bibliai történetet, és arról gondolkodni.
    • vállalom, hogy fél órát csendben leszek, és nem csinálok semmit, elmélkedem, imádkozom, gondolkodom.
    • vállalom, hogy az Evangélikus Énekeskönyvből egy éneket eléneklek magamnak, vagy csak a meghallgatok egy éneket a netről.    https://enekeskonyv.lutheran.hu/
    • vállalom, hogy minden este végiggondolom a napom és az aznap történt dolgok közül 3 dologért hálát adok Istennek.
  2. Az egészségemért
    • a) minden nap egy fél órát kint töltök a szabadban
    • b) választható aszkézis:
      • 100 napig nem eszem édességet, kivéve vasárnap
      • 100 napig nem iszom alkoholt
      • 100 napig nem eszem húst
      • 100 napig nem iszom kávét
      • 100 napig nem iszom édes üdítőt és energiaitalt
      • 100 napig maximum egy órát nézek tévét naponta
      • 100 napig maximum egy órát okostelefonozom
  3. A jó emberi kapcsolatokért
    • a) 100 napig nem kritizálok meg senkit.
    • b) 100 napig a „de” helyett egy vitában azt mondom, hogy „és”. Példa: „szép, hogy hoztál egy ötöst énekből, de a matekon még van mit javítani.” Éssel: „és ha figyelsz, nekigyürkőzöl, a matekon is tudsz javítani.”
    • c) mindenhova mosolyogva lépek be.
    • d) igyekszem mindenkit a keresztnevén szólítani még Messengeren is. Példa: „szia” helyett „szia, Kriszti…”
  4. A gyülekezetemért
    • a) vállalom, hogy 3 emberrel felveszem a kapcsolatot azok közül, akik csak névleg a gyülekezet tagjai, – itt konfirmáltak, és nem ismerem őket, vagy betegek, és nem tudnak templomban járni -, és minden héten tartom velük a kapcsolatot, megismerem őket, úgyhogy végül eljönnek a 100.évfordulóra.
    • b) vállalom, hogy hetente fél órát önkéntes feladatokat látok el a templomban vagy a gyülekezetnek. pl. posztolok, a honlapot rakom rendbe (egyesületét is akár), takarítok, virágot locsolok, utcát seprek, rendezem az udvart, iktatok, iratokat rendezek, rendbe teszek egy szekrényt, részt veszek a pünkösd előtti falfestésben, (ez az előtérre és a lépcsőházra, és a konyha melletti közösségi teremre vonatkozik).
    • c) hacsak lehet, eljövök istentiszteletre.
    • d) eljövök a 100. évfordulóra.

A lelkigyakorlathoz kapcsolódik közösségi megosztás is, amikor összegyűlünk, és megbeszéljük egymás közt, hogyan haladunk lelki gyakorlatunkban. Ezek az alkalmak a következő időpontban lesznek:

• február 24. péntek este 6 óra
  • március 8. szerda este 6 óra